Satış Sözleşmesi

 Site Kullanım Şartları ve Satış Sözleşmesi

1. ÖNBİLGİLER

 

Satıcı Firma: Angel iletişi Tic. LTD. ŞTİ. bundan sonra kısaca Teleplus olarak adlandırılacaktır.
Satıcı Firmanın Web Sitesi: www.teleplus.com.tr
Satışa Konu Olan Ürün: www.teleplus.com.tr adresinde satışı yapılan ürünler
Satıcı Firma Adresi: Hobyar Mah. Aşirefendi Cad. Bornovalı Han Kat.2 No 34
Sirkeci - İstanbul /TÜRKİYE
Satıcı Firma Telefonu: 0212 522 2805
Satıcı Firma Mail: [email protected]

TÜKETİCİ: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.teleplus.com.tr internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir.

Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme Teleplus ile TÜKETİCİ arasında, www.teleplus.com.tr adlı internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerini kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.
Fatura ve Teslimat Bilgileri: Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı TÜKETİCİ kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğun kendine ait olduğunu TÜKETİCİ kabul eder.

 

2. SÖZLEŞME KONUSU MALIN BİLGİLERİ

Ürünün türü, miktarı, marka/modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

 

3. SİPARİŞİN ALINMASI:

TÜKETİCİ tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.teleplus.com.tr sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler Angel İletişim tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

 

4. ÖDEME İŞLEMLERİ

TÜKETİCİ internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. TÜKETİCİ bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra iki iş günü içerisinde havale bankaya ulaşırsa siparişi onaylanacaktır. 2 iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan tüketicilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir. Sipariş bedeli Angel İletişim 'in hesabına geçmedikçe tüketicinin teslim talebinde bulunmaya hakkı yoktur.

 

Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen tüketiciler mutlaka "Havale Bildirim Formunu doldurmak ve Angel İletişim'e iletmek zorundadırlar. Angel İletişim ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Angel İletişim, tüketicinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

 

5. ÜRÜNLERİN TEMİN EDİLMESİ

Internet sitesinde yapılan teşhir Borçlar Kanunu anlamında bir icaba davettir. Herhangi bir sebeple tüketicinin sipariş verdiği ürünün temin edilememesi durumunda; bu durum TÜKETİCİ' YE bildirilecek ve tüketicinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde TÜKETİCİ' YE iade edilecektir.

 

6. ÜRÜNLERİN SEVKİYATI VE SEVKİYATLARIN ÜCRETLENDİRİLMESİ:

Malzemenin nakliye sorumluluğu ve riski Tüketiciye aittir. TÜKETİCİ özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir.
Ürünlerin kargoya verilme süresi, Sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra en geç 3 iş günüdür.

Siparişler Tüketicinin adresine teslim gönderilmektedir. Angel İletişim' İN anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer Tüketicinin bulunduğu yerde kargo acentesi mevcut değil ise burası Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde ürün teslimi yapılır.

TÜKETİCİ'NİN ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; Angel İletişim 'in ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır.

Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından Angel İletişim hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Türkiye içinde 75 TL. üzerinde yapılacak alımların nakliye ve kargo masrafı Angel İletişim 'E aittir. 75 TL. altında kalan Malların taşıma ücreti ise TÜKETİCİ'YE aittir. Türkiye dışından yapılan alışverişlerde kargo ücreti tamamen tüketiciye aittir. Ancak her durumda malların nakliyeye veya kargoya verilmesi ile hasar ve yarar TÜKETİCİ'YE geçecektir.

 

7. GARANTİ VE İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. TÜKETİCİ, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz deşişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

 

8. CAYMA HAKKI

TÜKETİCİ vermiş olduğu siparişi aynı gün saat 17:00'ye kadar 0212 522 2805 numaralı telefonu arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek iptal ettirebilir. Eğer TÜKETİCİ ödemeyi kredi kartı ile gerçekleştirdiyse aynı gün içerisinde, banka havalesi ile gerçekleştirdiyse takip eden iş gününde ödediği ücreti geri alma hakkına sahiptir.
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 8. Maddesine göre, TÜKETİCİ, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." Buna göre, Tüketici, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
Tüketicin Cayma hakkından faydalanabilmesi için;
• Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması,
• İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
• Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
• İade işlemlerinin gerçekleşmesi için önce TÜKETİCİ'NİN Angel İletişim'E yazılı bir şekilde başvurması gerekmektedir. Başvuru yapılmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.
• Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
• Tüketici, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
• Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Sistemimize ulaşan siparişleriniz, bankanızdan alınacak ödeme onayını takiben haftaiçi (Pazartesi-Cuma arası) aynı gün kargoya teslim edilir. Haftasonu alınan siparişlerin teslimatı Pazartesi günü mesai bitiminde yapılır. Kargonun adresinize ulaşması Türkiye genelinde ortalama maksimum 3 iş günüdür. Sipariş iptalleri "iletişim" bölümümüzden yapılacak yazılı bir açıklama ile talep edilebilir. Bu talebinizi "siparişi ver" butonunu tıkladıktan sonra aynı gün içerisinde göndermeye özen gösteriniz. Eğer siparişiniz iptal talebinizden önce kargoya teslim edilmiş ise aşağıdaki iade prosedürleri uygulanacaktır.

 

9. GİZLİLİK

Angel İletişim, kullanıcılarının www.teleplus.com.tr internet sitesine alışveriş yapmak amacı ile kayıt ettikleri bilgilerini her şartta gizli tutacağını taahhüt eder.
Angel İletişim siteye girilmiş olan bilgilerin TÜKETİCİ’nin onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı taahhüt ve garanti eder.
www.teleplus.com.tr kredi kartı işlemlerini YAPI KREDİ BANKASI, FİNANSBANK , AKBANK ve GARANTİ bankası aracılığı ile yürüttüğü için internet sitesinde TÜKETİCİ'nin kredi kartına ait hiç bir bilgi internet ortamında saklanmayacaktır, dolayısı ile sitede alışveriş için kullanılacak ödeme bilgileri tüketiciye ait olarak kalacaktır.

 

10. DİĞER HÜKÜMLER

10.1 18 yaşının altındaki kişilere Angel İletişim üzerinden satış yapılmamaktadır. TÜKETİCİ bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple Angel İletişim'İ yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir.
10.2 Angel İletişim internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşı dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda Angel İletişim sorumlu değildir.
10.3 Sitede görünen fiyatlar KDV dahil olarak verilmiştir. Vergi oranlarındaki değişiklik aynen TÜKETİCİ'YE yansıtılır.
10.4 Angel İletişim, Herhangi bir zaman dilimi içinde verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumun oluşması durumunda Teleplus özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
10.5 Angel İletişim, dışardan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları Teleplus 'a aittir.
10.6 Angel İletişim, site içinde bazı bölümleri şifreli olarak girilebilen bölümler haline getirme hakkına sahiptir ayrıca önceden üyelik gerektirmeyen bölümleri üyelik gerektiren bölüm haline çevirebilme hakkına sahiptir.
10.7 Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, ithalat yasası, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.
10.8 Angel İletişim internet sitesinden ürün alan tüm TÜKETİCİ'LER, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Tüketici; işbu sözleşmeyi onayladığına dair kutucuğu işaretlemediği takdirde siparişe onay veremeyeceği için siparişin onaylanması ile işbu sözleşmenin kabul edildiği iradesi ortaya çıkmaktadır.
10.9 TÜKETİCİ, site içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yazılarından kaynaklanabilecek tüm sorunlardan, Teleplus hiçbir şekilde sorumlu değildir.
10.10 İşbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda Angel İletişim'İN kayıtları tarafları bağlayıcı ve kesin delil olarak kabul edilecektir. TÜKETİCİ işbu sözleşmeyi imzaladığı veya internet sitesi üzerinde onayladığı takdirde sözleşmede yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır. Taraflar arasında elektronik ortamda yapılmış olan yazışmalar delil olarak kabul edilecektir.
10.11 Bu sözleşme, TÜKETİCİ'NİN Angel İletişim internet sitesi üzerinden herhangi bir hizmet aldığı ya da siparişini tamamlaması ile başlar. TÜKETİCİ bu sözleşmenin her maddesine uymayı süresiz olarak taahhüt etmiş sayılır. TÜKETİCİ tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.
10.12 İşbu sözleşmeye Türk maddi ve usul hukuku hükümleri uygulanacak ve Bu sözleşmenin uygulamasından kaynaklanacak ihtilaf hallerinde İzmir/Türkiye Mahkemeleri ile icra müdürlükleri yetkili olacaktır.

 

Her Türlü Sorularınız için BURAYA TIKLAYARAK İletişim Formunu Doldurmanız Yeterlidir.