Apple Şarj Aletleri

Apple Şarj Aletleri

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 54

Sayfa Başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 54

Sayfa Başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Teknoloji devi Apple firmasının ürettiği iPhone modelleri ile tüm dünyada satış rekorları kırmış ve kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Apple firmasının en büyük özelliklerinden biri de, cihazlarının fiyatları yüksek olması ve cihazla beraber gelen aksesuar fiyatlarının da son derece yüksek olması. Kullanıcılar cihaz aksesuarlarına zarar gelmesinden sonra, yüksek fiyatlar vererek yeni aksesuarlar almak durumundalar. Apple firmasına ait olan IOS işletim sistemi sayesinde orijinal olmayan hiçbir kabloyu kabul etmemesi, yüksek fiyatlar vermeye zorlamaktadır. iphone şarj aleti ise yüksek fiyat aralığında satılan aksesuarlarından biri olarak bilinmektedir. Çabukça zarar görebilen iphone şarj aletleri dikkatli kullanılmalı, aksesuarlara hassas davranılmalıdır.

Şarj Aletleri Teknik Özellikleri

Apple firması iPhone modellerinde kullanılmak üzere bir tane şarj başlığı bir tane de lighting kablosu vermektedir. Bu kablo ve şarj adaptörü içerisinde işlemciler bulunmakta ve bu işlemciler, diğer markaların kablolarına ve şarj adaptörlerine göre daha akıllı ve daha teknolojik yapmaktadır. Apple firmasının işlemci koymaktaki en büyük amaçlarından biri sahte aksesuar kullanımının önüne geçmek olarak bilinmektedir. Orijinal kablo içerisinde 8 tane altın sarısı renginde pin bulunmakla beraber kablo içerisinde mikro işlemciler bulunmaktadır, bu işlemciler telefonla bağlandığı anda çalışmakta ve orijinal olduğunu telefona bildirmektedir. Bu durum iPhone modellerinin orijinal olmayan kabloları çalıştırmasını engellemekle beraber kabloların pahalı aksesuarlar haline gelmesini sağlamaktadır.

Sahte Kablolar Nasıl Anlaşılmaktadır?

İlk öncelikle bu kabloların fiyat aralıklarının yüksek olduğu bilinmekte, 15 TL gibi fiyatlara satılan ürünler iPhone telefonunda en fazla 15-20 dakika gibi bir şarj etme işlemini yapacaktır, sonrasında telefon bu kablonun orijinal olmadığını anlayacak ve hata vermeye başlayacaktır, bu hata sonucunda kablo işlevini yitirecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Orijinal olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu ise kablonun ucunda bulunan altın rengindeki çizgiler, bu çizgiler orijinal ile sahte arasında, büyük bir görsel farklılık göstermektedir.

Şarj Aletleri Fiyatları iphone şarj aletleri son derece yüksek fiyatlara satılmaktadır. Sadece data kablosu 70 TL gibi fiyatlara satılmaktadır. Bunun yanında şarj adaptörü ise 90 TL gibi bir fiyata satılmaktadır. Eğer orijinal kablo ve adaptör bulmakta zorluk yaşıyorsanız, Teleplus.com.tr adresinde bulabilir ve satın alabilirsiniz.