Samsung Data Kabloları

Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 133

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla
Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 133

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla

Telefon dünyasının öncü firmalarından olan Samsung firması telefon teknolojisi yönünden her sene üstüne koyarak devam etmektedir. İlk çıktığı dönemlerde düşük teknolojik özelliklerle kullanıcıların karşısına gelmiştir. Şu dönemde ise son derece yüksek teknoloji ile kullanıcıların karşısına gelmektedir. Telefonların teknolojik gelişime uğramasıyla beraber telefon etrafındaki aksesuarları da telefonun ihtiyaçlarına yetişebilmek için teknoloji seviyesi artmaktadır. Örnekle açıklanması gerekirse 5 yıl önce çıkartılmış bir cep telefonunun batarya boyutu 2000 mAh büyüklüğünde ve düşük enerjili kablo ve şarj adaptörleri ile şarj edilebilmekteydi. Günümüzde 3500 mAh telefonlar çıktığı için düşük enerjili şarj aletleri telefonların ihtiyacını karşılamamaktadır. samsung data kablolarıda bu değişimden en çok etkilenen aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Data Kablosu Ne İşe Yaramaktadır?

Mobil cihazın bilgisayar aracılığıyla veri ve dosya transferini sağlamak en temel görevi olarak bilinmektedir. Bunun dışında, telefonunun şarj ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir şarj adaptörüne bağlı olarak kullanılabilmektedir. Data kabloları telefon modeline göre değişmekle beraber webcam olarak kullanılabilmekte görüntülü görüşme programları aracılığıyla görüntülü görüşme yapılabilmektedir.

Data kabloları gelişen teknoloji ile beraber hızlı bir değişime girmiş, fiziksel şekli ile beraber, kullanılabilirlik yönünden de farklılaşmaya başlamıştır. İlk çıkan data kabloları sadece şarj edebilme özelliğine sahip ve düşük elektrik akımına sahipken, teknoloji ilerledikçe değişik görevlerde kullanılmaya ve enerjisi arttırılmaya başlamıştır. Data kablolarının teknolojik değişimleri USB 1.0 USB 2.0 ve USB 3.0 olarak veri transfer hızlarında ve okuma hızlarında değişim olmuştur. Bunların yanında kablo uçlarında değişim olmaktadır. Yeni teknoloji ile birlikte Type-c adı verilen kablolar çıkartılmıştır.

Type-c Kablosu Nedir?

Samsung data kablo​​​​​​​artık type-c kablolarını kullanmaya başlamıştır. 2 yıldır kullanılmaya başlanan teknoloji ile, eski data kablolarında 10-12 arasında bulunan pin sayısı 24'e ulaşmıştır bu sayede telefonla bilgisayar arasında bulunan veri aktarım hızında büyük artışlar sağlamaktadır. Bu özelliğe ek olarak daha hızlı ve daha güvenilir şarj imkanı sunmaktadır.

Fiyat Aralığı                                                                                           

Eski data kabloları daha uygun fiyatlara satılırken yeni nesil type-c kabloları daha fazla fiyatlara satılmaktadır. Eski data kablolarını ve yeni nesil kabloları Teleplus.com.trinternet sitesinden bulabilirsiniz.