LG Data Kabloları

Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 45

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla
Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 45

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla

Data kabloları telefonunuzun dış dünyaya bağlanmasını sağlayan elektrik akımının sağlandığı bir aksesuar olarak bilinmektedir. İlk çıkartılan data kabloları USB 1.0 prensibiyle çalışmaya başlamış aktarım hızı ve veri transfer hızı çok düşük olan kablo çeşitleri olarak bilinmektedir. Günümüz teknolojisi ile USB 3.0 type-c modellerinin çıkmasından sonra aktarım hızları eski kablolara nazaran 4-5 katına çıkmış ve yüksek bir ivme yakalamıştır. USB 3.0 type-c kullanan ilk markalardan olan lg data kablolarıbu alanda yenilikçi ve öncü konumdadır. Diğer markaların data kablolarına göre oldukça dayanıklı ve kırılmaz yapıda bulunan data kabloları, kullanıcıları tatmin etmektedir.

Data Kablosu Ne İşe Yarar?

Öncelikli hedefi telefonun enerji yani batarya ihtiyacını karşılamak olan data kabloları, telefonun bütün ihtiyaçlarını karşılayan aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. lg data kablo sayesinde, telefonunuza medya aktarımı ve veri transferi yapabilirsiniz. Telefonunuzu bağlayacağınız bir bilgisayar sayesinde bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızı telefonunuza aktarabilir, telefonunuzda bulunan dosyaları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra data kablosu sayesinde telefonunuzu bir modem gibi kullanabilir ihtiyacınız olduğu anlarda, gerekli programları kurarak, telefonunuzun internetinden bilgisayarınızda yararlanabilirsiniz.

Data Kabloları Nasıl Korunmalıdır?

Telefonların en hassas aksesuarları olarak bilinen kablolar, kısa zamanda yıpranmakta ve kopmaktadır. Bu gibi durumların olmaması için kablonuzu hassas bir şekilde kullanmalı ve rastgele katlama işlemi yapmamanız gerekmektedir. Kabloların kopmasındaki en büyük etken, kabloları dar bir alana sıkıştırmak, örnek olarak kabloyu kıvırıp pantolon cebine koymak bu ve buna benzer işlemler kablolara en çok zarar veren etmenler olarak bilinmektedir.

Kablo Fiyatları

Teknoloji arttıkça telefonların yapabileceği işlem kapasitesi artmaktadır. Buna eş değer olarak telefonun içindeki işlemciler gelişmekte ve telefonun çevre birimleri de gelişmektedir. Eski teknolojiyle yapılmış ürünler daha uygun maliyetler aralığında satın alınabilirken yeni teknoloji ürünler çok daha fazla fiyatlara alınmaktadır. Eski USB data kabloları olan 1.0 modeli hemen hemen bütün telefon mağazalarında 5 TL ile 10 TL arasında fiyatlara bulunmaktadır. Fakat yeni nesil USB 3.0 type-c modelleri 100 TL'ye varan fiyatlarda satılmaktadır. Ve diğer eski nesil kablolara nazaran her yerde bulunmamaktadır. Bu ve bunun gibi kablo ve aksesuar araçlarının her çeşidini Teleplus.com.tradlı internet sitesinden bulabilir temin edebilirsiniz.