Data Kabloları

Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 271

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla
Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 271

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla

Cep Telefonu Data Kabloları arasından en iyisini nasıl seçeriz?

Birçok teknoloji merak ettiği bu soruyu irdeleyelim;

Birçok teknoloji kullanıcısının yanlarında sürekli USB Kablo taşıdığı hatta çoğumuzun evde bir, işte bir ve yanımızda bir olmak üzere birden fazla Data Kablosu ile sürekli haşır neşir olduğumuz bir gerçek. Zira USB Kablo artık bizim bilgisayarlarımız ve diğer teknolojik cihazlar arasındaki veri alış-verişini yapmak için en etkili ve hızlı yol. Her ne kadar kablosuz veri transfer teknolojileri mevcut olsa da bir Data Kablo aracılığıyla yapılan veri transferi kadar güvenilir ve hızlı bir kablosuz veri aktarma teknolojisi henüz bulunmamıştır. Ayrıca artık Data Kablo sadece veri transferi için değil birçok teknolojik aletin (akıllı telefon, tablet vb.) şarj işlemi içinde kullanılan bir araç haline gelmiştir. Hatta akıllı telefonların çok sık kullanılması ve birçok modelde sürekli kullanıma sık sık şarj etmeden dayanmayan bataryalar bulunduğu için Data Kablo dediğimiz şey artık veri transferinden çok şarj işleri için kullanılır duruma gelmiştir. Cep Telefonu Data Kabloları bu konuda zirveye oynamaktadır zira cep telefonu şarjları USB Kablo ile şarj olan cihazlar içinde en dayanıksız olanlarıdır. Bu nedenle akıllı telefon kullanıcıları sadece şarj için yanlarında 1 adet USB Kablo bulundurmak durumundadırlar. Öyle ki bazı akıllı telefon kullanıcıları dışarı çıkarken cüzdan, kimlik, ehliyet gibi nesnelerden önce yanlarına USB Kablolarını almaktadırlar. Bu denli sık kullanılan Cep Telefonu Data Kabloları aynı zamanda yıpranmaya en müsait mobil aksesuarlar olarak öne çıkıyor. Teleplus.com.tr’de yıpranan Data Kablonuz yerine her marka ve model için yeni ve orijinal seçeneklerle bu ihtiyacınızı kapatabilirsiniz. Tek tıkla, kapıya kadar kargo hizmetiyle bunu gerçekleştirmek birçok akıllı telefon kullanıcısının hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Her Model Cep Telefonu Data Kabloları

 

Cep Telefonu Data Kablolarıyla ilgili bir problem de yaygın kullanım amacı olan şarj işini yaparken yaşanıyor. Daha önce kullanmadığınız bir USB Kablosu her zamanki adaptörle birlikte şarj işlemi için kullanımdayken akıllı telefonunuzun daha yavaş şarj olduğunu görüyorsunuz. Bunun sebebini ilk olarak adaptöre ya da telefonun kendisine bağlasak da bazı durumlarda USB Kablosu yüzünden de bu tür olayların yaşanabildiğini biliyoruz.  Bunun sebebi ise dış görünüş olarak neredeyse hepsi birbiriyle aynı olan Data Kablolarının iç yapısındaki farklılıklar.

 

Cep Telefonu Data Kabloları Özellikleri

İç yapıdaki bu farklılıklar kimi USB Kabloların telefonunuzu yavaş şarj etmesine veya hiç şarj etmemesine yol açarken kimi kabloların da orijinal gibi performans sergilemesini sağlayabilir. Hatta nadiren bazı durumlarda orijinalinden daha hızlı şarj eden bir USB Kablo ile de karşılaşabilirsiniz. Aslında şarj ile ilgili bu durumların oluşması aynı şekilde veri aktarım hızınızı da etkileyen problemin sebebi olabilir. Zira bilindiği üzere Data Kablolarının ve USB data aktarım teknolojisinin günümüzde USB 1.0, USB 2.0 ve USB 3.0 olmak üzere 3 çeşidi mevcuttur. Bu USB versiyonlarına göre optimize edilmiş kablolar da birbirlerine göre farklı yapılar ihtiva ettiğinden hedef USB veri kaynağı ile akıllı telefondaki veri kaynağı ve aralarındaki bağlantıyı sağlayan Data Kablosunun teknolojileri birbiriyle uyumsuz olduğu durumlarda veri aktarım hızında da artmalar veya azalmalar meydana gelebilmektedir. Teleplus.com.tr günümüzde akıllı telefonlar tarafından kullanılan USB 2.0 teknolojisine uyumlu ve her model için orijinal olmak üzere USB Data Kablolarının yüzlerce çeşidini web sitesinde satışa sunmuştur. Teleplus.com.tr’de telefonunuza uygun ve orijinal USB Kablonuzu satın alıp yukarıda bahsedilen sorunlarla karşılaşmadan her iki işinizi de rahatlıkla çözebilirsiniz.