LG Bataryaları

LG Bataryaları

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 54

Sayfa Başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 54

Sayfa Başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Telefon dünyasında gömülü bataryayı hiçbir telefonunda benimsemeyen LG firması, bütün çıkardığı telefonlarda kullanıcılar bataryayı çıkartıp, takma işlemi yapabilmektedir. LG G5 modelinde diğer modellerine göre kapağın altından çıkan bir batarya modelinden vazgeçip telefonun alt kısmından çıkan batarya modellerine geçiş yapan firma bu uygulamasından beklediği verimi alamayıp vazgeçmişti.

LG firması çıkardığı her telefonda yüksek batarya boyutu sunarak, kullanıcılarını tatmin etmeyi başarmıştır. Özellikle LG G2 ile başlayan yüksek kapasiteli lg bataryaları telefonlar günümüze kadar gelmiştir. Yüksek batarya verebilmek için batarya boyutlarının da otomatik olarak artması gerekmektedir, LG mühendisleri özel olarak geliştirdikleri sıkıştırma teknolojisi sayesinde, ince bir yapıda bataryaya 3000 mAh güç verebilmektedir.

Batarya Boyutları 

LG G2 ile başlayan yüksek boyutlu batarya boyutları LG G6'ya kadar uzanmış durumdadır. 3000 mAh ile başlayan boyutlar günümüzde 3300 mAh'a kadar yükselmiştir. Kullanılan teknoloji sayesinde, telefon batarya boyutunu tasarruf ederek kullanarak kullanıcıya daha uzun ömürlü bir telefon kullanımı sunmaktadır.

Batarya Testleri

Sürekli gelişmekte olan Lg bataryaları G6 modelinin çıkması ile beraber yapılan test sonucunda, bataryaların daha uzun süre dayandığını bilimsel verilerle kanıtlamıştır. İlk olarak şarj tam doluyken yapılan konuşma testinde 23 saat dayanabilen G6 eski modellere göre 3-4 saat daha fazla ayakta kalmıştır. İnternet kullanımı konusunda yapılan testte ise, ortalama 9 saat dayanan şarj eski modellerine göre 1 saat daha fazla dayanmıştır. Her ne kadar yüksek batarya imkanı verseler de henüz diğer rakiplerinin seviyesine tam olarak erişebilmiş değiller.

Hızlı Şarj

Lg bataryaları G5 ile başlayan hızlı şarj olabilme özelliğine sahip telefonlar listesinde kendine yer bulmaktadır. G5 ortalama 75 dakikada tam kapasite şarj olurken bu süre LG G6 modelinde 60 dakikaya indirilmiş yüksek bir zaman kazanımı ortaya çıkmıştır.

Değişim Ücretleri Lg batarya diğer telefonlar gibi gömülü batarya olmadığı için kullanıcılar telefonun bataryalarını kendi imkanları ile değiştirebilmektedir. Bu özellik kullanıcılara hem zamandan tasarruf hem de maddi anlamda daha düşük maliyetler getirmektedir. LG G3 ve G4 modellerinin batarya fiyatları 40 TL gibi rakamlara satılmaktadır. Lg telefonlarla ilgili bütün batarya ve modelleri Teleplus.com.tr adresinden bulabilir ve temin edebilirsiniz.