Lenovo Bataryaları

Lenovo Bataryaları

19 Ürünler

Sayfa Başı

19 Ürünler

Sayfa Başı

Yaygın olarak kullanılan mobil internetin yanı sıra hafifledikçe işlevleri artan diz üstü bilgisayar sayesinde kapalı ortamda çalışma gibi zorunluluk ortadan kalktı. İstenen her ortamda, ister açık havada isterseniz yolculuk esnasında kullanıma hazır oluyor. Ancak, bilgisayar ile tam işlemlerinizin bitimine yaklaştığınız bir anda bilgisayarınızın şarjı bitip işleriniz yarım kalabiliyor. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için bilgisayarınızın bataryasının gerçekten kaliteli olması gerekir.Lenovo bataryaları uzun ömürlü olması nedeni ile de çok tercih ediliyor denebilir.

Lenovo Bataryaların Ömrü

Dizüstü bilgisayar piyasasında oldukça ciddi anlamda tercih edilen Lenovo bilgisayar uzun ömürlü Lenovo batarya ile 8-20 saat gibi bir süre dayanıklılığını ispatlıyor ve diğer rakiplerinden bir adım önde olmayı başarıyor. Aynı şekilde şarj gücünü kontrol altında tutan ThinkVantage Güç Yöneticisi ile Lenovo'yı tercih eden müşterilerine bu konuda en geniş ve gelişmiş çözümler sunuyor. Çoğunluk olarak ThinkPad'lerde kullanılan bu teknoloji ile cihazların pil ömrü korunduğu gibi şarj parametrelerini otomatik ayarlanmasını da sağlıyor Ayrıca Lenovo, cihazlarından daha uzun bir şarj ömrü isteyen müşterileri için bazı önerileri de var. Batarya ömrünü daha uzun bir süreye çıkarmak için bazı ipuçlarını dikkate almakta fayda var.

Lenovo'dan Batarya Ömrünü Uzatacak Bilgiler

Lenovo bataryaları ömrünü tüketen en belirgin etkenin başında ekran parlaklığı olduğunu belirterek, daha uzun bir kullanım için şarj aleti takılı olmadığı zamanlarda ekran parlaklığının azaltılması gerekiyor. Bunun yanı sıra kullanılmadığı zamanlarda Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının kapatılasının uygun olduğu belirtiliyor.

Bitecek kaygısı ile lLenovo batarya sürekli şarj edilmesi durumunda cihazın bataryası olumsuz etkileneceği, bilinmesi gerekir. Batarya % 80 oranında dolu olması aslında cihazın daha hızlı çalışmasını sağlar. Tabii bu konuda ThinkWantage Güç Yöneticisi teknolojisi devreye girerek batarya ömrünün korunmasına yardımcı olur. Isı, batarya ömrünü çok hızlı bir şekilde tüketir. Lenovo'nun IdeaPad U300 s modelinde ki nefes alan klavye hava akışını kontrol ettiğinden bataryanın ısısının düşürülmesini sağlar. Ayrıca batarya sıcak havalarda şarj ettirmemek önemlidir. Lenovo, bataryayı cihaz şarj halinde iken çıkarılmamasını öneriyor. Çünkü böyle bir durumda bilgisayarın %100 performans ile çalışmadığı belirtiliyor.