iPhone Bataryaları

iPhone Bataryaları

Telefon dünyasının en önde gelen firması olan Apple firmasının telefonları arasında bulunan iPhone modelleri Türkiye piyasasında en çok satan telefonlar arasında yer almaktadır. iPhone kullandığı estetik görüntü ve logosu ile en büyük tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında kamerada sağladığı başarı işlemci ve batarya ile telefon uyumu konusunda en iyiler yer almaktadır. iphone bataryaları, telefona gömülü bir şekilde gelmekte, kullanıcıların açmasına ve değiştirmesine izin vermemektedir. Gömülü batarya sayesinde iphone batarya daha uzun ömürlü bir yapıya bürünmektedir.

Batarya Büyüklükleri

İlk iphone'lar çıktığı günden bu yana batarya büyüklüklerinde önemli seviye kat etmişlerdir. 1000 mAh ile çıkan iphone'nun ilk telefonları, şu anda 3000 mAh seviyelerine kadar gelmiştir. Bu durumda hem bataryanın fiziksel boyutu artmış hem de kapasitesi artmıştır. Daha önceleri daha uygun fiyatlara alınabilecek bataryalar bugün biraz daha fiyatı artmıştır. Batarya telefonun en önemli donanımı olarak geçmektedir, eğer doğru kullanılmaz ve yanlış işler yapılırsa bataryalar patlayabilir kullanıcılarda ciddi sağlık sorunları yaratabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için telefonu fiziksel olarak teknik detaylara hakim olmadan kurcalamaya ya da açmaya çalışmayınız.

Batarya Değişimi iphone bataryaları diğer telefonlar gibi kapağı aç, bataryayı çıkart tarzında değildir. Telefon içerisine gizlenmiş biçimde olan bataryalar konusunda uzman olmayan kişiler haricinde çıkartılması tehlikeli işlemdir. Batarya değiştirmek için gerekli şartlar arasında, bataryanın şişmesi, bataryanın artık kısa sürede bitmesi ya da şarj almaması gibi sorunlardan dolayı bataryalar değişebilir. Eğer telefonunuzun garanti süresi bitmemiş durumda ise batarya değişimini kesinlikle teknik servis yapmalıdır. Eğer garanti durumu bitmiş ise, konusunda uzman kişiler tarafından değiştirilmelidir.

Batarya Ücretleri iphone bataryaları bozulduktan sonra değiştirmek için teknik servisi kullanmanız durumda yaklaşık 300 TL gibi bir ücret ödemek zorundasınız. Teknik servis telefonun eski ya da yeni olmasına bakmaksızın sabit fiyat üzerinden değişim yapmaktadır. Teknik serviste değil de telefoncular aracılığıyla yaptıracaksanız telefonunuzun modeline göre değişmekte olan fiyatlar karşınıza gelecektir. iPhone 4 için batarya değişim ücreti 80 TL iken iPhone 7 ve iPhone 8 için batarya değişim ücreti 300 TL olarak bilinmektedir. Her türlü batarya bulma ve tamirat işlemleri için Teleplus.com.tr adlı siteyi takip edebilir gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

 

kargo bilgisi 

kapıda ödeme