Blackberry Bataryaları

Blackberry Bataryaları

18 Ürünler

Sayfa Başı

18 Ürünler

Sayfa Başı

Kanada merkezli cep telefonu firması bundan 5-6 sene önce teknoloji devi olarak piyasada yerini almıştı. Ürettiği klavyeli telefonlar ile lüks sınıfa hizmet etmeyi başaran Blackberry telefonları, lüks sınıfın yanı sıra son derece güvenlikli telefonlar üreterek, telefonların kırılması ve bilgilerine erişilmesini imkansız hale getirmişti. Durum bu şekilde olunca bazı ülkeler güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle telefonların satışlarını yasaklamıştı. Genel olarak iş adamlarının tercih ettiği Blackberry cihazları son dönemlerde teknolojinin gerisinde kalması ile beraber, satış rakamları düşmüş hatta iflasın eşiğine gelmiştir.

Tekrardan üretim yapmaya hazırlanan firma kendi işletim sistemi olan BIOS'dan vazgeçerek Android tabanlı cep telefonları üretmeyi amaçlamış ve bu doğrultuda cihazlar çıkarmıştır. Çıktığı dönemde hem telefonların teknik özellikleri hem de telefonla beraber verilen aksesuarlar oldukça kaliteli olarak bilinmekteydi. Özellikle kendi dönemindeki telefonlara nazaran hızlı şarj özelliği taşına şarj adaptörleri ve blackberry bataryaları üretmekteydi

Batarya Güçleri

İlk çıktığı dönemlerde Bold modelleri ile çok sayıda satış rakamlarına ulaşan firma, bu modellerinde çıkartıp takılabilen bataryalar mevcuttu. Bu bataryalar li-on özelliğine sahip dayanıklı ve uzun süre enerjisi giden bataryalar olarak bilinmekteydi. Bataryalar özelliği bakımından eski nesil telefonlar gibi, cihaz ilk alındığı zaman yaklaşık 12 saatlik bir şarj edilmeye ihtiyaç duymaktaydı. Bu sayede bataryalar tam kapasitelerine ulaşarak kullanıcılarına uzun ömürlü bataryalar sunmaktaydı.

Eski blackberry bataryaları ortalama 900 mAh ve 1100 mAh arasında üretilmekteydi. Ancak son dönemlerde bu telefonlar piyasadan kalkmış ve uzun bir süre telefon çıkartmamıştı, ancak firma son dönemde yaptığı atılımlar ile Android tabanlı cep telefonları çıkartmaya başladı. 3-4 farklı model çıkartan Blackberry firması kullanıcılara telefonlarında hem klavye hem de dokunmatik ekran fırsatı vermekteydi. Ancak yine istenilen satış rakamlarına ulaşamayan Blackberry firması, son olarak çıkardığı Blackberry Key One modeliyle uzun süre sonra yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve hedeflediği satış rakamlarına ulaştığını bildirmişti.

Bataryalar Nerelerden Temin Edilebilir?

Teknoloji mağazaları ve firmanın kendi mağazaları aracılığıyla blackberry batarya temin edilebilir ve teknik servis aracılığıyla tamirat işlemleri yapılabilir. Bunların yanında Teleplus.com.tr adlı internet sitesinden bulunabilir ve güvenli bir şekilde alınabilir.