Bataryalar

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 497

Sayfa Başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Gösterilen 1 - 32 / Toplam : 497

Sayfa Başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Batarya Açıklaması

Cep telefonu bataryaları telefonun kullanım ömrünün uzaması adına dikkatli kullanılması gereken parçalardır. Bataryalar artık eski pil mantığıyla çalışmadığından eski alışkanlıkları bir kenara bırakarak bu kullanımı daha doğru hale getirebilirsiniz. Teleplus.com.tr olarak şimdi sizlere cep telefonu bataryaları hakkında eskiden beri süregelen bazı doğru bilinen yanlışlardan bahsedelim, siz de bu yanlışlardan bir veya birkaçını yapıyorsanız düzeltme yoluna gidin ve telefonunuzun pil ömrü için avantaj elde edin.

 • Bataryanın telefon şarjı bitme durumuna yaklaşmadan şarja takılmaması gerektiği söylenirdi. Fakat günümüzdeki bataryaların bu durumlara karşı herhangi bir olumlu veya olumsuz tepkisi olmadığından telefon şarjı 80% bile olsa şarja takılabilir. Bu pil ömrünüzün üzerinde bir etkiye sahip değildir.
 • Yan sanayi şarj aletlerinin telefon cep telefonu bataryaları 'na zarar verdiği tamamen yanlış bir bilgidir eğer doğru üretildiyse ve pilinizin değerlerine uygun şarj edecek özellikteki bir şarj aletiyse her şarj aleti aynı işi yapar. Yanlış üretim ve seçimlerde orijinal şarj aletlerinin bataryaya zarar verme ihtimali neyse yan sanayi şarj aleti içinde aynıdır.
 • Gece boyu telefonu şarj etmek pil ömrünü kısaltmaz. Artık akıllı telefonlar telefon bataryası tam dolu vaziyete geldiğinde şarj işlemini otomatik olarak durdurabilecek “akıllılıkta” üretildiğinden. Uzun süre şarja takmanız durumunda bataryaya herhangi bir zarar vermezsiniz. Fakat telefon üreticilerinin pil ömrünü uzatmak adına tavsiyeleri telefonun 40% - 80% arasındayken şarj etmektir.
 • Telefon şarj olurken kullanılırsa batarya zarar görür, pil ömrü kısalır ve düzgün şarj olmaz gibi birçok uyarıyı siz de duymuşsunuzdur. Bu uyarılarında günümüz teknolojisinde bir yeri olmadığını söyleyelim.  Sonuçta akıllı telefonlar siz fiziksel olarak kullanıyor olmasanız da yaptıkları senkronizasyon, güncelleme işlemleri, operatörle olan veri alışverişi gibi birçok işlemi kendi kendilerine yaparak kendilerini kullanmış olurlar. Sizin elinize alıp kullanmanızın bundan bir farkı yoktur. Bu nedenle şarj olan telefonu kullanmak bataryaya herhangi bir zarar vermez.
 • Telefonu kapatmak & Bataryayı sökmek pil ömrünü azaltır hurafesi de yaygın olarak duyulan yanlışlardan biridir. Telefonunuzu çok uzun süreler kapalı tutmadığınız sürece (bu durumda pil akması denilen bütün bataryaların doğasında olan şey gerçekleşir) arada bir telefonu kapatmanın batarya üzerinde hiçbir negatif etkisi yoktur. Hatta bazı durumlarda özellikle Android işletim sistemi kullanan cep telefonu bataryalarının yazılımdan kaynaklı performans düşüklüğü telefon kapatılıp açılınca düzelebilmektedir.
 • Yeni telefon ilk kez şarj edilirken tam dolu duruma gelene kadar çıkarmamak gerektiği de doğru bilinen yanlışların en meşhurlarından biridir. Bu durum günümüzde hiçbir gerçekliği kalmamış eski alışkanlıkların ürünüdür. Unutmayalım ki cep telefonu bataryaları en iyi performanslarını 40% - 80% arası doluluk oranında gösterir. Çoğu firmanın fabrika çıkışlı batarya doluluk oranı 50%’dir. Bu nedenle bu konuda sizi tek endişelendirecek durum tek durum telefonu ilk açtığınızda bataryanın 40%’nin altında olmasıdır. Bu durumda garanti servisiyle görüşmeniz tavsiye edilir.
 •  Bataryayı en hızlı bitiren şeyin internet kullanımı olduğu da söylenir fakat aslında bataryayı en hızlı emen şey oyun oynamaktır. Çünkü oyun oynarken cihazın grafik motorları devreye girer, ekran sürekli açık kalır ve oyun oynayan insanlar genelde ekran ışığını yüksek seviyelerde tutmayı tercih eder. Böyle bir durumda internette surf yapmaya göre çok daha hızlı bir batarya tüketimi söz konusu olur.

Her Model Cep Telefonu Bataryaları

Evet kendisi de batarya satışları yapan bir firma Teleplus.com.tr olarak sizlere cep telefonu bataryaları hakkında bazı çarpıcı bilgiler verdik, doğru bilinen yanlışları düzeltmeye çalıştık. Artık Teleplus.com.tr ‘den alacağınız bataryayı daha uzun ömürlü kullanacak bilgiye sahipsiniz.

Bataraya Özellikleri