Apple Data Kabloları

Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 37

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla
Olarak görüntüle Kafes Liste

ürünler 1 - 12'nin 37

Sayfa
Sayfa başına
Azalan Yönü Ayarla

Apple marka telefonlar, telefon dünyasının en iyi telefonları olarak bilinmektedir. En iyi telefonlarını ürettikleri gibi en pahalı telefonları da üretmektedirler. Üretilen cihazlar gerek işlemci, gerek kamera performansı açısından kullanıcılara çok yüksek performanslar sağlamaktadır. Apple marka cihazlar hassaslığıyla bilinmekte ve telefonu ve aksesuarlarını kullanırken dikkatli ve hassas olunması gerekmektedir. En hassas aksesuarları ise cihazın şarj ve data gibi işlemlerinde kullanılan kablosu olarak bilinmekte. Iphone data kablolarıhem hassas hem de oldukça pahalı aksesuarlardır.

Data Kablosu Özellikleri

iphone data kablolarıenerjisini içerisinde bulunan pin adı verilen altın renginde çubuklardan almaktadır. İlk çıkan Apple ürünlerinde bu sayı 30 iken şu anda 8 tane pin ile güç alıp verebilmektedir. USB 2.0 hızıyla çalışan iphone data kablolarıson derece aktarım gücüne ve veri transfer gücüne sahip bir durumdadır. Bağlı bulunduğu adaptör yardımıyla, cihazlara hızlı şarj özelliği sağlayan data kabloları, bükülme, kırılmalara karşı çok dayanıklı bir yapısı bulunmamaktadır. Sıradan bir data kablolarından farklı bir konumda bulunan ıphone data kablolarıiçerisinde sahte data kablolarını anlamak üzere tasarlanmış bir işlemciye sahiptir. Yani yan sanayi kablolarda bu işlemci bulunmadığı için telefonunuza takılan yan sanayi kablolar anında anlaşılmakta ve telefonunuz bu kabloyu kabul etmemektedir.

Data Kablosunu Koruma Yöntemleri

Data kablosunu korumak için belirlenen bir iki basit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kabloyu özenle kullanmak, bükmemek, çantanıza sıkıştırıp koymamak ve düzgün bir şekilde katlayıp koymaktır. Günlük hayatta bu işlemleri yapmak biraz zor olsa da yapılmaması durumunda kablolar çok kısa sürelerde deforme olacak, belli bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir. İkinci yöntem ise herhangi bir tükenmez kalemin içinde bulunan küçük yayı çıkartıp data kablosunun her iki ucuna yerleştirmek, böylelikle kablonun en çok kırılan yeri eğilme ve bükülmelere karşı korunmuş olacaktır.

Data Kablosu Fiyatları

Andorid tabanlı cihazların şarj kabloları 5-10 TL gibi rakamlara bulunabilirken aynı miktarlar Apple marka telefonlar için geçerli olmamaktadır. Kablonuz bozulduğu zaman orijinal bir kablo almak isterseniz 70-80 TL gibi rakamları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Teleplus.com.tradresinde iPhone telefonlarla ilgili her türlü orijinal aksesuarları bulabilirsiniz.